68490-2020 - ResultatSverige-Stockholm: Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skyddskläder, skor mm..
Referensnummer: FUT 2018-0346
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar försäljning och leverans av skyddskläder så som hjälmar, skor, byxor, västar m.fl.
För mer information se förfrågningsunderlag.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen