68493-2020 - ResultatSverige-Halmstad: Delar till centralvärmepannor
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Askutmatningssystem krossen till Panna 3
Referensnummer: HEM 2019/00196
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44621221 Delar till centralvärmepannor
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser en totalentreprenad av ett nytt askutmatningssystem för HEM:s avfallseldade Panna 3 på Kristinehedsverket.
Upphandlingen omfattar projektering, konstruktion, inköp, tillverkning, leverans, demontering, installation, driftsättning/intrimning av ett nytt asksystem.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45232141 Värmecentral, 50721000 Färdigställande av värmeanläggningar, 71321200 Konstruktion av värmesystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen