684953-2022 - ResultatSverige-Linköping: Motorfordon
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Köp av två fabriksnya lastbilar med släp
Referensnummer: UC-2022-274
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34100000 Motorfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Östergötland inbjuder till anbudsgivning avseende köp av två fabriksnya nya lastbilar med nya släp inkl. service och reparationsavtal (som ingår i garantin) till Vreta utbildningscentrum i Östergötland.
Helt eller delat anbud
Anbud ska lämnas på hela uppdraget.
Upphandlande myndighet kommer att anta ett (1) anbud.
Anledningen till att upphandlingen inte har delats upp i separata anbudsområden är för att behov finns för planerings- och samarbete mellan parterna.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34140000 Tyngre motorfordon, 34220000 Släp-, påhängsvagnar och fraktcontainrar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen