684993-2023 - Resultat
Sverige – Lås – RAMAVTAL ELEKTRONISKT NYCKEL OCH LÅSSYSTEM
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: RAMAVTAL ELEKTRONISKT NYCKEL OCH LÅSSYSTEM
Beskrivning: NSVA AB skall upphandla en entreprenör enligt Ramavtal förfarande. Kommande uppdrag/objekt innefattar leverans av produkter för montage av beställaren i egen regi eller en del objekt kan innefattas av projektering, leverans, installation, driftsättning. Entreprenören skall utbilda beställaren så att beställaren kan programmera och vid behov installera det elektroniska lås och nyckelsystemet.
Intern identifierare: NSVA 23/00080
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 44521100 Lås
Ytterligare klassificering (cpv): 44521120 Elektroniskt säkerhetslås, 98395000 Låssmedstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: RAMAVTAL ELEKTRONISKT NYCKEL OCH LÅSSYSTEM