684998-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Tillhandahållande av programvara – Bygglovs- och miljösystem
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelBygglovs- och miljösystem
BeskrivningUpphandlingen är uppdelad i två (2) delområden: Delområde 1 - Bygglovssystem inkl. bostadsanpassningsbidragsärenden Delområde 2 - System för miljö- och hälsoskyddstillsyn och livsmedelskontroll
Intern identifierareSLF 519/24
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72268000 Tillhandahållande av programvara
Ytterligare klassificering (cpv): 48100000 Programvara för särskild industri, 48219300 Programvara för administration, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72250000 System- och stödtjänster, 72268000 Tillhandahållande av programvara, 72420000 Internetutvecklingstjänster, 72421000 Programutvecklingstjänster för Internet- eller intranätsklienter, 72422000 Programutvecklingstjänster för Internet- eller intranätsservrar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelDelområde 1 - Bygglovssystem
BeskrivningBygglovssystem inkl. bostadsanpassningsbidragsärenden
Intern identifierareDelområde 1 - Bygglovssystem
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelDelområde 2 - System för miljö, livsmedel och hälsa
BeskrivningSystem för miljö, livsmedel och hälsa
Intern identifierareDelområde 2 - System för miljö, livsmedel och hälsa