685025-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Mikroskop – Desktop SEM
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelDesktop SEM
BeskrivningA Desktop SEM for studying purpose is needed for the Department of Materials Science and Engineering, the Ångström Laboratory at Uppsala University. The specimens for studying will come from a broad spectrum in the form of e.g. large bulk metallic materials, thin films or powders.
Intern identifierareUH 2023/40
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 38510000 Mikroskop
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareDesktop SEM