685042-2024 - Resultat
Sverige – Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster – Snöröjning på kommunal fastighetsmark
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelSnöröjning på kommunal fastighetsmark
BeskrivningSnöröjning på fastigheter och anläggningar för Sundsvalls kommun, Skifu och SEAB. Upphandlingen omfattar snöröjning, halkbekämpning, moddning, isrivning, bortforsling av snö mm.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:89340:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90600000 Rengöring, hygienisering och tillhörande tjänster i tätort och på landsbygden, 90620000 Snöröjning