2. Förfarande
Förfarande
Titel: Sekvenseringsutrustning
Beskrivning: Denna upphandling avser en sekvenseringsutrustning samt förbrukningsmaterial för leverans till verksamhetsområde laboratoriemedicin, Område specialiserad vård med placering på Universitetssjukhuset Örebro. Upphandlingen omfattar även option på underhållsavtal.
Intern identifierare: MT 2023-0127/24RS5223
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas), 38430000 Detektions- och analysutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000