685156-2022 - ResultatSverige-Uppsala: Flygtjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för flyggeofysiska mätningar
Referensnummer: 423-2011/2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60445000 Flygtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Sveriges geologiska undersökning (SGU) inbjuder till anbudsgivning i upphandling av flygtjänst för flyggeofysiska undersökningar.
Upphandlingen omfattar flyggeofysiska undersökningar i Sverige som genomförs genom mätning från flygplan på låg höjd.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen