See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kontorsmaterial, kontorsinredning, kopieringspapper, toners etc
Beskrivning: Region Jämtland Härjedalen avser att teckna ramavtal för områden som Kontorsmaterial, kontorsinredning, almenackor, toners, papper och kopieringspapper. Produkterna ska kunna avropas via en webbhandel som är enkel och pedagogisk. I förlängningen ska Regionens e-handelssystem användas.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 30192000 Kontorsmateriel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Kontorsmaterial
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101935:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 30193000 Pärmar, mappar o. d., 30197000 Mindre kontorsartiklar, 30199600 Registerblad, 30199500 Arkivlådor, brevkorgar, förvaringslådor och liknande föremål, 30192700 Skriv- och kontorsmateriel, 30125110 Toner för laserskrivare/faxmaskiner, 30125120 Toner för fotokopieringsmaskiner, 22851000 Pärmar, 22852100 Arkivpärmar
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Kontorsmaskiner
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101935:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Kontorsinredning
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101935:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Almanackor och kalendrar
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101935:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Papper
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101935:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Toners och bläck
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101935:Lot:6