Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Säkerhetstekniska system
Referensnummer: SVK 2020/342
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 35120000 Bevaknings- och säkerhetssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Svenska kraftnät avser teckna ett ramavtal med en (1) leverantör, inom området Säkerhetstekniska system för Svenska kraftnäts kontor. Inför den upphandlingen skickas nu en prekvalificering ut. De som önskar delta i själva upphandlingen ska svara på denna prekvalificering. De som sedan klarar prekvalificeringen kommer att bjudas in till upphandlingen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 35120000 Bevaknings- och säkerhetssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Kontraktets, ramavtalets eller det dynamiska inköpssystemets löptid Start: 15/05/2020Slut: 14/05/2022
Detta kontrakt kan förlängas: ja
Beskrivning av förlängning:
Option 2 + 1 år.