685256-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Nöd- och säkerhetsutrustning – Hydraulisk räddningsutrustning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelHydraulisk räddningsutrustning
BeskrivningUpphandlingen avser ramavtal för hydraulisk räddningsutrustning. Ramavtalet avser köp och leverans av hydraulisk räddningsutrustning. Leverantören ska även tillhandahålla utbildning och service av köpta produkter samt kunna leverera reservdelar eller ersättningsdelar. Avtal tecknas med en leverantör.
Intern identifierare24/144
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 35100000 Nöd- och säkerhetsutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelGenerell del