685266-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster – Ramavtal konsulttjänster Affärsstöd, Quantity och Quality controller 2024
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal konsulttjänster Affärsstöd, Quantity och Quality controller 2024
BeskrivningUpphandlingen omfattar att på ramavtal utföra konsulttjänster inom dennes verksamhet avseende kvalitetsgranskning av mätningstekniska arbeten enligt kravställningar under AUA.21. Se bifogat upphandlingsdokument med tillhörande bilagor.
Intern identifierareKFKS 2023-1059
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71315200 Byggkonsulttjänster, 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning, 71355000 Mätningstjänster, 71356100 Tekniska kontroller, 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareRamavtal konsulttjänster Affärsstöd, Quantity och Quality controller 2024