Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Köp av räl till Norrköpings kommuns spårvägar 2021
Referensnummer: UH-2021-6
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34940000 Järnvägsmateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Samhällsbyggnadskontoret, Norrköpings kommun, inbjuder Er att lämna anbud avseende Köp av räl till Norrköpings kommuns spårvägar 2021, och avser att teckna kontrakt med en vinnande anbudsgivare.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34940000 Järnvägsmateriel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen