685321-2022 - ÄndringSverige-Karlskoga: Finansiell revision
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulttjänster inom revisionsområdet
Referensnummer: 2022-087
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79212100 Finansiell revision
II.1.4.
Kort beskrivning
De förtroendevalda revisorerna i Karlskoga kommun välkomnar till anbudsgivning på ramavtal för
konsulttjänster inom revisionsområdet. Ramavtalet omfattar kommunen, dess företagskoncern och
dess stiftelser. Uppdragen avser räkenskapsåren 2023 t.o.m. 2026.
Syftet med upphandlingen är att tillgodose behovet av att genomföra lagstadgad revision, bistå med
sakkunniga biträden samt genomföra diverse verksamhetsgranskningar. Kommunens revisorer
agerar som beställare för de upphandlande myndigheterna.