685341-2022 - ResultatSverige-Umeå: Mikroskop
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mikroskop för patologer och cytodiagnostiker
Referensnummer: HSN 854-2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38510000 Mikroskop
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal på mikroskop som används vid diagnostik inom Laboratoriemedicin.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Behovet beräknas till sex (6) mikroskop per år. Upphandlingens takvolym är 30 mikroskop för hela avtalstiden.