2. Förfarande
Förfarande
Titel: Arkitekttävling Nya arenor
Beskrivning: Nu utlyses en arkitekttävling för Arenakvarteret innehållande två nya multiarenor, logistik samt kommersiella och publika ytor.
Intern identifierare: 0222/22
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71200000 Arkitekttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000