685349-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Gummi- och plastmaterial – Avfallskärl med tillbehör och reservdelar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelAvfallskärl med tillbehör och reservdelar
BeskrivningUpphandlingen omfattar Region Skånes behov av avfallskärl samt tillbehör och reservdelar.
Intern identifierare2023-FA000199-01
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 19500000 Gummi- och plastmaterial
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelAdministrativa föreskrifter (5)
BeskrivningUpphandlingen ska tillgodose Region Skånes inköpsbehov av avfallskärl inkl. reservdelar och tillbehör inom avtalsperioden.
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelDelområde 1 Avfallskärl form C (AFNOR)
BeskrivningDelområde 1 ska tillgodose Region Skånes inköpsbehov av avfallskärl i typen AFNOR.
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelDelområde 2 Avfallskärl form A (DIN)
BeskrivningDelområde 2 ska tillgodose Region Skånes inköpsbehov av avfallskärl i typen DIN.
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelPris
BeskrivningUtvärderingsgrunden är bästa förhållande mellan pris och kvalitet med tilldelningsgrunden pris.
Ytterligare klassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster