Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lek-, hobbymaterial och barnvagnar
Referensnummer: Ks 1545/2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 37500000 Spel och leksaker; nöjesparksutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Vill ni leverera pussel, hopprep, brädspel, cyklar, barnvagnar, pipmuggar och haklappar till Örebro och samverkande kommuner? Nu genomför vi en ramavtalsupphandling omfattande bland annat lek-, hobbymaterial och barnvagnar. Låter detta intressant för er?
Välkommen att lämna anbud enligt anvisningar i Upphandlingsdokument.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande:
Örebro
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Intresserade anbudsgivare (nedan kallad Leverantör) inbjuds att lämna anbud till nedanstående upphandlande myndigheters (nedan kallad UM) behov av Lek-, hobbymaterial och barnvagnar. Upphandlingen baseras på de villkor och förutsättningar som anges i upphandlingsdokumenten.
Upphandlingen genomförs i inköpssamverkan mellan nedan upphandlande myndigheter:
Askersunds kommun
212000-1983
Degerfors kommun
212000-1934
Hallsbergs kommun
212000-1926
Hällefors kommun
212000-1942
Karlskoga kommun
212000-1991
Kumla kommun
212000-1975
Laxå kommun
212000-1918
Lekebergs kommun
212000-2981
Lindesbergs kommun
212000-2015
Nora kommun
212000-2007
Örebro kommun
212000-1967
Vi ser fram emot ert anbud!