Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Automatleveranser av diesel och HVO100
Referensnummer: SH2022-589
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 09100000 Bränslen
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för automatleveranser av diesel och HVO100, i bulk, till beställarens hamnar i Stockholm, Norvik, Nynäshamn och Kapellskär. Beställaren har cisterner Norvik, Nynäshamn och Kapellskär
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 21 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 09100000 Bränslen, 09134200 Dieselbränsle, 09134230 Biodiesel, 63712600 Tankning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen omfattar ett leveransavtal för HVO100 och ett ramavtal för Diesel MK1 B0 och Diesel MK1.