685417-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Konsulttjänster för upphandling – Upphandlingskonsulter
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandlingskonsulter
BeskrivningFilminstitutet behöver stöd genom delar av eller hela upphandlingsprocesser. Upphandlingsstödet kan omfatta såväl längre som kortare tidsperioder. Detta stöd kan till exempel bestå av rådgivning i processen kring upphandlingar och avrop, rådgivning och kvalitetssäkring av förfrågningsunderlag, tilldelningsbeslut, avtal och bilagor, genomgång och rådgivning i framtagandet av nya styrdokument, rutiner, mallar och processer för upphandling, samt övrigt stöd i upphandlings-administration. Vidare är Filminstitutet i behov av kvalificerad rådgivning i övrigt kopplat till upphandlingsfrågor.
Intern identifierareSFI-2023-3011
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79418000 Konsulttjänster för upphandling
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareUpphandlingskonsulter