2. Förfarande
Förfarande
Titel: Behandling av restavfall, Österåkers kommun och Vaxholms stad
Beskrivning: Upphandlingen omfattar Österåkers kommuns och Vaxholms stads behandling (förbränning) av restavfall och därmed jämförligt avfall, exkl. farligt avfall och elektriskt och elektroniskt avfall, respektive sorterat brännbart grovavfall.
Intern identifierare: 649872
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: ja
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90513300 Avfallsförbränning
Ytterligare klassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster, 90513000 Hantering av ofarligt avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Behandling av restavfall, Österåkers kommun och Vaxholms stad