685460-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Maskiner för beredning av livsmedel, drycker och tobak samt tillhörande delar – Dryer for Single cell protein
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelDryer for Single cell protein
BeskrivningRISE Processum is purchasing a food-grade steel belt dryer for drying of Single cell protein (biomass from filamentous fungi). The equipment is for research and development purposes and will be placed in a new pilot hall. The dryer will mainly be operated 5-15 hours per day during campaign experiments with a duration of a few days or weeks. The number of operation days is estimated to 20-40 days per year.
Intern identifierare23/97
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 42200000 Maskiner för beredning av livsmedel, drycker och tobak samt tillhörande delar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelProcurement (1)