2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kostdatasystem
Beskrivning: Älmhults kommun upphandlar ett nytt kostdatasystem som em molntjänst för att ersätta befintligt system, som upphör att gälla den 31 mars 2026. Det nya systemet ska vara på plats för implementering under januari-februari 2025 och användas inom kommunens kostverksamhet inom skol- och omsorg.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115108:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 48219300 Programvara för administration, 48612000 Databashanteringssystem