68548-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Söderhamn: Brandbilar
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Släckbil till Gästrike Räddningstjänst.
Referensnummer: 6720
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34144213 Brandbilar
II.1.4.
Kort beskrivning
Inköp Gävleborg upphandlar på uppdrag av Gästrike Räddningstjänst en släckbil.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 3 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen