Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hearing Läkarmottagning Gynekologi
Referensnummer: IN-IN23-0029
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85121210 Gynekologisk vård eller förlossningsvård
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna inbjudan till hearing gäller upphandling av Läkarmottagning Gynekologi till Region Västmanland. Syftet med hearingen är att ta tillvara på branschens erfarenheter, kunskaper och framtidsvisioner. Den 22 februari 2023 på förmiddagen genomförs hearing i Västerås eller via Microsoft Teams. Vänligen anmäl er till hearingen senast den 14 februari 2023. För ytterligare information och anmälan se dokument Inbjudan.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85111300 Gynekologisk sjukhusvård, 85121000 Läkarmottagningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Region Västmanland har ett avtal med Kvinnoläkarna i Västmanland AB gällande läkarmottagning gynekologi i Västerås. Det nuvarande avtalet löper ut 2023-12-31. Inför en eventuell kommande upphandling gällande läkarmottagning gynekologi genomförs en hearing för att undersöka intresse på leverantörsmarknaden.