See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Support, förvaltning och vidareutveckling av webb i Sitevisionmiljö
Beskrivning: Luleå tekniska universitet har infört Sitevision Cloud som nytt CMS. Upphandlingen avser en leverantör som ska ansvara för att tillhandahålla support, förvaltning och vidareutveckling av den nya webblösningen. Uppdraget avser konsulttjänster av både support, förvaltning och vidareutveckling och kräver mycket god kunskap i Sitevision. Uppdrag kan exempelvis komma att handla om felsökning och teknisk support, utveckling i form av mallar och systemintegrationer på webbplatserna, samt att stödja beställaren i olika teknikval vid strategisk webbutveckling. Välkommen att lämna anbud!
Intern identifierare: LTU-5475-2023
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Support, förvaltning och vidareutveckling av webb i Sitevisionmiljö