685567-2022 - ÄndringSverige-Skärhamn: Städning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal städtjänster
Referensnummer: 22/16
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90910000 Städning
II.1.4.
Kort beskrivning
Tjörns kommun genomför ramavtalsupphandling avseende städtjänster.
Tjörns kommun genomför ramavtalsupphandling avseende städtjänster och inbjuder anbudsgivare, nedan benämnt leverantör, att inkomma med anbud i enlighet med detta upphandlingsdokument. Tjänsterna som efterfrågas avser främst städning av trapphus, tvättstugor och bostäder men kan även komma att omfatta en del av kommunens övriga verksamheter
Kommunen avser att teckna ett ramavtal avseende Städtjänster.