Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hyra av läkemedelsautomater
Referensnummer: 2022-337
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 51500000 Installation av maskiner och utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Alvesta kommun inbjuder till att lämna anbud på Alvesta kommuns upphandling avseende hyra av läkemedelsautomater, enligt de förutsättningar som anges i upphandlingsdokumentationen.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 42933000 Varuautomater, 42968000 Automater
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen