Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inköp av kombislambil
Referensnummer: 0065/20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34144500 Fordon för avfall och avloppsvatten
II.1.4.
Kort beskrivning
Inköp av kombislambil som ska användas för spolning av rör, avloppsrör, tömning och spolning av slambrunnar och kluckner i spåranläggningen i Göteborg och Mölndal.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34144410 Slamsugare, 34144510 Fordon för avfall
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen