Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Simsportsanläggning
Referensnummer: UKAF-2022-00016
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45212200 Bygg- och anläggningsarbeten: idrottsanläggningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Projektering och entreprenad av simsportsanläggning. Då projektet hanteras i samverkan och i 2 faser så kan inte upphandlingens totala värde anges - är enbart en uppskattning. Kostnader tas fram under fas 1.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45212212 Anläggningsarbete för simbassäng, 45236000 Markanläggning, 45236110 Markanläggning för idrottsplatser, 45330000 Rörmokeriarbeten, 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster, 71242000 Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandling av totalentreprenad simsportsanläggning