686241-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Marknadsundersökningar och ekonomiska undersökningar; opinionsundersökningar och statistik – Undersökningstjänster 2024, SLL1929
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelUndersökningstjänster 2024, SLL1929
BeskrivningRegion Stockholm har för avsikt att upphandla tjänster för genomförande av kvalitatativa och kvantitativa undersökningar samt rådgivning om undersökningar.
Intern identifierareFSN 2024-0276
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79300000 Marknadsundersökningar och ekonomiska undersökningar; opinionsundersökningar och statistik
Ytterligare klassificering (cpv): 79310000 Marknadsundersökningar, 79311000 Undersökningar, 79311100 Utformning av undersökningar, 79311200 Genomförande av undersökningar, 79311300 Undersökningsanalys
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelAllmän del
BeskrivningRegion Stockholm har för avsikt att upphandla tjänster för genomförande av kvalitativa och kvantitativa undersökningar.
Ytterligare klassificering (cpv): 79311000 Undersökningar, 79311100 Utformning av undersökningar, 79311200 Genomförande av undersökningar, 79311300 Undersökningsanalys
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelSanningsförsäkran och kvalificering - Väljs av anbudsgivare som avser att direkt i anbudet ifylla sanningsförsäkran samt bifoga bevis för uppfyllande av kvalificeringskrav
Beskrivning"ESPD" respektive "Sanningsförsäkran och kvalificering" utgör valbara delar beroende på om anbudsgivaren önskar lämna en egenförsäkran eller ifylla sanningsförsäkran och bifoga bevis för uppfyllande av kvalificeringskrav direkt i upphandlingen. "Sanningsförsäkran och kvalificering" väljs av anbudsgivare som avser direkt i anbudet ifylla sanningsförsäkran samt bifoga bevis för uppfyllande av kvalificeringskrav. Anbudsgivaren måste då med anbudet inlämna samtliga efterfrågade bevis. OBS! Anbudsgivaren måste välja en av dessa.
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelKrav på tjänsten