686253-2022 - ResultatSverige-Lund: Evenemang
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Eventteknik och Teknisk produktion
Referensnummer: 2022/774
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79952000 Evenemang
II.1.4.
Kort beskrivning
Lunds universitet har behov av att hyra eventteknik såsom ljud, ljus, bild och scenteknik till olika arrangemang och har även behov av att anlita en teknikleverantör som kan leverera komplett teknisk produktionÍž eventteknik och tillhörande tjänster vid större, mer komplexa arrangemang.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45237000 Anläggningsarbeten för scener, 71318100 Ljustekniska tjänster, 92370000 Ljudteknikertjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen