686351-2023 - ResultatSverige-Eskilstuna: Anläggningsarbete för kommunikationsledningar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Väddö Skjutfält Ombyggnation Media
Referensnummer: 1978/2023
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45231600 Anläggningsarbete för kommunikationsledningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Byte av mediasystem i mark och delvis inom byggnader och ny värmeanläggning bestånden av el- och pelletspannor. Ny dricksvattenanläggning med sjövatten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44621200 Värmepannor, 45232100 Anläggningsarbeten och tillhörande arbeten: vattenrörledningar, 45232150 Arbeten för vattenledningar, 45251200 Anläggningsarbeten för värmeanläggningar, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45314000 Installation av telekommunikationsutrustning, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen