Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Stöd för innovationsmätning
Referensnummer: KSN-2023-02217
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79311000 Undersökningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppsala kommun vill göra en innovationsmätning. Mätningen ska bygga på forskning, vara självförklarande, innehålla coachning efter mätningen till chefer och tydliga förslag på hur cheferna kan arbeta med sina medarbetare för att öka innovationsmognaden i organisationen.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79311100 Utformning av undersökningar, 79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling, 79998000 Coachning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen