686423-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Datafångsttjänster – Mediebevakningstjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelMediebevakningstjänster
BeskrivningMediebevakning inom tryckt press, etermedia, webbaserade medier samt sociala medier. Mediebevakningen syftar till att ge Åklagarmyndigheten en bild av vad som skrivs och rapporteras om myndigheten i traditionella och sociala medier.
Intern identifierareÅM2024-2421
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72313000 Datafångsttjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 72314000 Datainsamlings- och kollateringstjänster, 92400000 Nyhetsbyråtjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelMediebevakning