Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vägrapporteringssystem
Referensnummer: TN 2022/0149
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Inledning
Danderyds kommun, nedan kallad Beställaren, bjuder in intresserade leverantörer till att komma in med anbud avseende upphandling av avtal gällande Vägraporteringssystem.
Anbudet ska vara kommunen tillhanda senast 2023-05-28 23:59
Kommunen ser fram emot ert anbud med stort intresse.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48100000 Programvara för särskild industri, 48219300 Programvara för administration, 48610000 Databassystem, 48810000 Informationssystem, 72253200 Stödtjänster för system, 72268000 Tillhandahållande av programvara
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen