6865-2022 - ResultatSverige-Göteborg: Eldistributions- och reglerutrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Elmateriel
Referensnummer: 085/21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31200000 Eldistributions- och reglerutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar följande varor:
Elektriskt installationsmaterial (exklusive elkraftkabel, elkraftmateriel, ljuskällor) Ramavtalet är ett avtal utan volymförpliktelser.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31210000 Elektrisk utrustning för till- och frånslagning eller skydd av elektriska kretsar, 31300000 Isolerad metalltråd och kabel, 31400000 Ackumulatorer, primärceller och primärbatterier, 31600000 Elektrisk utrustning, 31700000 Elektroniska, elektromekaniska och elektrotekniska varor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen