See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Halkbekämpningsmaterial och vägmaterial
Beskrivning: Ramavtalet avser löpande leveranser av halkbekämpningsmaterial av kemisk och mekanisk typ för användning på hårda ytor, vägsalt för vinter- och sommarväglag, samt övrigt vägmaterial som kross och ballastprodukter, till Falu kommun, Borlänge kommun, Avesta kommun, Ludvika kommun, Gagnef kommun samt bolag.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 14211000 Sand
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: 1.1 Falun
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93951:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 34927100 Vägsalt, 14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: 1.2 Falun
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93951:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: 1.3 Falun
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93951:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: 2.1 Borlänge
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93951:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: 2.2 Borlänge
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93951:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: 3.1 Avesta
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93951:Lot:6
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: 3.2 Avesta
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93951:Lot:7
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: 3.3 Avesta
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93951:Lot:8
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: 4.2 Ludvika
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93951:Lot:9
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: 5.1 Gagnef
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93951:Lot:10