See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ammoniak, lut och saltsyra
Beskrivning: Uppdraget omfattar leveranser av ammoniak, lut och saltsyra för löpande avrop under avtalstiden och är uppdelat i tre anbudsområden enligt följande: 1. Ammoniak 2. Lut 3. Saltsyra Anbud kan lämnas på hela eller delar av uppdragets omfattning. Jönköping Energi kommer teckna avtal med en leverantör per del, högst tre (3) leverantörer sammanlagt. En leverantör kan tilldelas flera delar.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 24000000 Kemiska produkter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Ammoniak
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102333:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 24413000 Ammoniak, 24311000 Kemiska grundämnen, oorganiska syror och föreningar, 24310000 Basiska oorganiska kemikalier
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Lut
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102333:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Saltsyra
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102333:Lot:3