686749-2022 - ResultatSverige-Linköping: Reparation och underhåll av restaurangutrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hus- och köksgeråd
Referensnummer: UC-2022-37
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50882000 Reparation och underhåll av restaurangutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med upphandlingen är att tillhandahålla Hus- och köksgeråd till Region Östergötlands samtliga verksamheter, såsom mattallrikar, dricksglas, kaffemuggar, bordsbestick, uppläggningsfat mm. Användningsområdet är till vården och verksamheternas lunch- och fikarum.
Helt eller delat anbud
Anbud ska lämnas på hela uppdraget/omfattningen.
Upphandlande myndighet kommer att anta ett (1) anbud.
Anledningen till att upphandlingen inte har delats upp i separata anbudsområden är för att behov finns för planerings- och samarbete mellan parterna, vilket Beställaren anser bäst uppnås genom att avtalspart innehar en helhetssyn på samtliga delar som ryms inom uppdraget.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39220000 Köksutrustning, hushållsartiklar och materiel för catering, 39221000 Köksutrustning, 39221100 Köksgeråd, 39221110 Porslin, 39221123 Dricksglas, 39240000 Bestick
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen