See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Miljöjuridisk kompetens 2025
Beskrivning: Ramavtalsuppdraget innefattar i huvudsak att ge juridisk rådgivning och att företräda beställaren inom det miljörättsliga området vad gäller genomförande av detaljplaner för gator, vägar, torg, parker och andra allmänna platser på stadens mark samt i frågor hänförliga till markförvaltning.
Intern identifierare: E2025-01237
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 79100000 Juridiska tjänster, 79110000 Juridisk rådgivning och representation
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Ramavtal Miljöjuridisk kompetens 2025