686912-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Programvara för redovisning – Systemstöd för hållbarhetsrapportering
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelSystemstöd för hållbarhetsrapportering
BeskrivningUpphandlingen omfattar ett systemstöd för hållbarhetsrapportering inklusive leverans, support och relaterade konsulttjänster.
Intern identifierareSPF2025-066
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 48443000 Programvara för redovisning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningUpphandlingen omfattar ett systemstöd för hållbarhetsrapportering inklusive leverans, support och relaterade konsulttjänster. En option på systemstöd för tillbörlig aktsamhet (due diligence) i leverantörskedjan ingår även i denna upphandling.
Intern identifierareSystemstöd för hållbarhetsrapportering