2. Förfarande
Förfarande
Titel: Direktupphandling - Barntillsyn
Beskrivning: Migrationsverket har i uppdrag från regeringen att ge asylsökande obligatorisk samhällsintroduktion. Migrationsverket ska erbjuda barntillsyn under tiden vårdnadshavare genomgår denna obligatoriska introduktion. Detta ramavtal omfattar barntillsyn på Migrationsverkets ankomstenheter i Göteborg, Boden, Malmö, Norrköping, Sundbyberg och Växjö.
Intern identifierare: 3.2.2-2024-14992
Typ av förfarande: Annat förfarande i ett steg
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85311300 Barn- och ungdomsomsorg
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000