See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Datacenter Tekniska verken
Beskrivning: Upphandlingen avser uppförande av datacenter. Entreprenaden ska genomföras som totalentreprenad (ABT 06) med arbetsform partnering.
Intern identifierare: 25/103
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000