Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
5-axlig fräsmaskin
Referensnummer: UH 2022/89
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 42623000 Fräsmaskiner
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser inköp av en 5-axlig fräsmaskin till Ångströmslaboratoriet i Uppsala.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 42623000 Fräsmaskiner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen