687225-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Servrar – Server och lagring
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Server och lagring
Beskrivning: Upphandlingen omfattar inköp av serverhårdvara och lagringslösningar samt tillhörande tjänster och produkter.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48820000 Servrar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:120398:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 30233000 Lagringsmedier och läsenheter, 72317000 Datalagring