687333-2023 - ResultatSverige-Åkersberga: Grönsaker, frukt och nötter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Livsmedel - färsk frukt, grönsaker och potatis
Referensnummer: 2023-15
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
03220000 Grönsaker, frukt och nötter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingens syfte är att tillgodose deltagande kommuners behov av färsk frukt, grönsaker och potatis.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03212000 Potatis och torkade grönsaker, 03212100 Potatis, 03221000 Grönsaker, 15300000 Frukt, grönsaker och liknande produkter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen