687351-2023 - ResultatSverige-Jönköping: Kremeringstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kremering av smådjur
Referensnummer: 7.1.11-10345/2023
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
98371120 Kremeringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Inbjudan att lämna anbud
Jordbruksverket bjuder in till att lämna anbud på ramavtalsupphandling av kremeringsanläggningar för smådjur till Distriktsveterinärernas mottagningar.
Uppgiften om volym är bara en vägledning och kan därför komma att variera under avtalstiden.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
98371100 Kyrkogårdstjänster och kremering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Omfattning
Upphandlingen omfattar separat och allmän kremering (samkremering) av smådjur med kringtjänster till Distriktsveterinärernas mottagningar över hela Sverige.
Distriktsveterinärerna vill kunna erbjuda djurägare att på ett bra sätt ge sitt sällskapsdjur en värdig avslutning på deras relation tillsammans.