687397-2022 - ResultatSverige-Gislaved: Anläggningsarbete
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hantverkstjänster Installation
Referensnummer: 22-118-61
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar hantverkstjänster installation inom  områderna EL, VVS, Ventillation, Larm/passage, Kyla och OVK  till Gislaveds kommun
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Prisuppgift för kategori El
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45000000 Anläggningsarbete, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Hantverkstjänster installation, Upphandlingen avser områderna
EL, VVS, Ventilation, Larm/passage, Kyla och OVK
Takvolym för upphandlingen är 76 500 000
Prisuppgift för kategori Larm/passage
Del nr: 4
Prisuppgift för kategori OVK
Del nr: 5